Yaralı Arkadaşını Yalnız Bırakmadı

28.12.2016 12:35

Tren rayları üzerinde hayatta kalmaya çalışan iki köpek gönüllüler tarafından kurtarıldı...

Ukrayna’da tren yolu rayları üzerinde yaralanan talihsiz bir köpek ve onu tek başına bırakmayan bir başka köpek arkadaşı tam iki gün süresince üzerlerinden hızla geçen trenlere rağmen mucizevi bir şekilde ölümden kurtuldu.

Ukrayna’nın Uzhgorod kentinden bir grup hayvan kurtarma görevlisine, tren rayları üzerinde iki köpeğin yatmakta olduğu haberi geldi. Telefon açan Denis Malafeyev “Tren rayları üzerinde bulunan iki köpeğe rastladığını ve köpeklerden bir tanesinin yaralı olduğu için hareket edemediğini gördüm” dedi.

Çok geçmeden olay yerine yetişen görevliler, tren rayları üzerinde hareketsiz duran bir köpek ve ölüm tehlikesine ve dondurucu havaya rağmen yaralı arkadaşını bırakmayan diğer köpek arkadaşını buldu. Yaralı olan Lucy adlı köpeği kaderine terk etmeyen arkadaşı Panda, onu bir yandan ısıtmaya çalışırken bir yandan da hızlı geçen trenlerden korumaya çalışıyordu. Kurtarılmalarının ardından tüm tedavileri yapılan köpeklerin sahiplerine teslim edildiği ve sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

https://www.youtube.com/watch?v=KCukDGpeDMM

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar