Köpekleri Kirli Amaçlarına Alet Ediyorlar

03.01.2017 09:07

Elektrik dağıtım şirketi çalışanlarının üzerine köpekleri saldılar...

Kimileri kaçak olarak kullandıkları elektriğin tespit edilmesine engel olmak için, kimileri de elektrik sayaçlarının okunmasını istemedikleri için masum köpekleri kötü amaçları için kullanıyorlar. ARAS Elektrik Dağıtım Anonim Şirketinin kırsalda çalışan ekiplerinin uğratıldıkları köpek saldırılarını Genel Müdürü Fikret Akbaş dile getirdi. Bazı kesimlerde elektrik sayaçlarının yanına zincir ile köpek bile bağlandığına dikkat çeken Fikret Akbaş, "Vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz" yorumunu yaptı.

En son Iğdır'a bağlı Aralık ilçesi dahilinde yer alan bir köye giden Araş Elektrik Dağıtım A.Ş. ekiplerini köpekler karşıladı. Çoban köpeklerinin saldırısına uğratılan sayaç bağlama, kesme, okuma ekibi kendi imkanlarıyla köpeklerin yaklaşmasını engelleme çalıştı. Fakat birileri tarafından oraya zorla bağlanan köpekler bir yetkiliyi kolundan ısırdı. Görevlilerden bir tanesi cep telefonu kamerası ile köpeklerin bu agresif davranışlarını saniye saniye görüntüledi.

Görevliler köylere girdiklerinde bütün bağlı köpeklerin ekiplerin üzerine salındıklarına dikkat çeken Aras Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Fikret Akbaş, bu tip olaylarla Kars, Erzurum, Ardahan, Bayburt ve Iğdır’da karşılaştıklarını anlattı. Görevliler, köpeklere zarar vermemek adına özenli davrandıklarını belirttiler.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3323 kişi izledi