Donmak Üzere Olan Köpeği Hayvanseverler Kurtardı

09.01.2017 20:03

Bursa'da karlar altındaki köpek çevredekilerin duyarlı davranışı sayesinde kurtarıldı...

Halk arasında hayvanlarla ilgili çok yaygın olarak dillendirilen “Onların kürkleri var, soğukta üşümezler” inanışı ne yazık ki hiçbir şekilde gerçeği yansıtmıyor. Soğuk havalarda aynı bizler gibi üşüyorlar, hatta sığınacak yerleri olmadığı için donarak ölüyorlar. Haberimizin kahramanı bu köpeğimizin hikayesi de dondurucu soğuklarıyla meşhur Bursa ilimizde geçiyor. Talihsiz sokak köpeği -5 dereceleri bulan bir havada uyumak üzereyken donup kalıyor. Tam son nefesini vermesine yakın iyi kalpli hayvan dostları onu buluyor ve ölmekten kurtarıyor.

Hipotermi geçirdiği düşünülen köpek vakit kaybedilmeden çevredekilerin de yardımı ile kardan çıkarıldı ancak tüm uğraşlara rağmen bir türlü kendine getirilemedi. Sonrasında soğuk havaya rağmen kendi üzerindeki montu çıkarak köpeğe giydiren altın kalpli insanlar sayesinde köpek gözlerini açmayı ve ayağa kalkmayı başardı. Bu şekilde talihsiz köpeğin az da olsa ısınması sağlandı. Bu iyi kalpli insanlar sayesinde kendine gelen köpek ardından tedavi edilmek üzere İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’ne götürüldü.

Adını bilmediğimiz bu kahramanlara biz de tüm hayvanseverler adına tüm kalbimizle teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız güzel insanlar…
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3681 kişi izledi