Sevginin İyileştirici Gücü

13.01.2017 19:46

Bitkisel hayattaki yaşlı adamın vücudu, köpeğinin ziyareti sonrasında ilk kez tepki verdi...

Geçtiğimiz aylarda İtalya’da yaşayan Giovanni isimli bir adam köpeği Nancy ile yürüyüşe çıktığı sırada geçirdiği kalp krizi sonucu bir anda yere yığıldı. Her ne kadar sağlık ekipleri zamanında yetişerek yaşlı adamı o an için hayata döndürmeyi başarmış olsa da, hastaneye kaldırılmasının ardından Giovanni yeniden fenalaşarak komaya girdi. Dostu ambulansa alındığı sırada orada çaresizce olup biteni seyreden Nancy’nin dostunun ardından bakışları ise herkesin yüreğini burktu.

Yaşanan olayın üzerinden günler geçti ve Giovanni bu süre boyunca yoğum bakım ünitesinde bitkisel hayatta yaşamaya devam etti, ancak küçük dostu Nancy sahibinin iyileşeceğinden hiç umudunu kesmedi. Nancy yoğun bakım günlerinde de dostunu hastane kapısında beklemeye devam etti. İlerleyen günlerde hastanenin evcil hayvanların ziyaretine izin verdiğini öğrenen aile, Nancy ile Giovanni’yi bir araya getirmeye karar verdi ve işte o gün kimsenin beklemediği büyük bir sürpriz yaşandı.

Nancy odaya girip yatağın yanına vardığında, hastaneye kaldırıldığı günden beri hiç kımıldamayan Giovanni’nin vücudu bir anda bu buluşmaya tepki verdi. Giovanni uzun süredir görmediği köpeğinin kendisini ziyarete geldiğini hissedince vücudu titremeye başladı. Bu sırada Nancy’de sevinçten kuyruğunu sallamaya devam ediyordu.

Yaşanan bu güzel olaya rağmen doktorlar Giovanni’nin ne yazık ki komadan çıkmasına pek de mümkün gözüyle bakmıyorlar. Ancak aile bunun kendileri için de bir umut olduğunu ve Nancy’nin de o günden bu yana çok daha mutlu hissettiğini belirtiyor.

Kaynak:


https://www.thedodo.com/dog-visits-owner-in-coma-2192020150.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3745 kişi izledi