Kümese Giren Karakulak Koruma Altına Alındı

18.01.2017 11:15

Karakulağın oldukça bitkin ve aç olduğu gözlendi...

Antalya’ya bağlı Korkuteli ilçesinde kümese girdiği görülen karakulak, kümes sahibi tarafından yakalandı. Oldukça bitkin ve aç olduğu görülen hayvan Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü görevlileri tarafından koruma altına alındı.

Korkuteli ilçesine bağlı İmrahor Mahallesi’nde ikamet eden Ahmet Ali Kırdeli, geçtiğimiz gün akşam saatlerinde evinin yakınındaki kümeste bir hayvan olduğunu fark etti. Kümesten içeri baktığında daha önce görmediği türde bir hayvan ile karşılaşan Kırdeli, komşusundan ve oğlundan yardım istedi. Ahmet Ali Kırdeli, bitkin haldeki hayvanı oğlu ve komşusu yardımı ile yakalayabildi. Verilen haberin ardından eve gelen Antalya Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü görevlileri, kümeste yakalanan hayvanın bir karakulak olduğunu tespit etti.

Ekipler tarafından kafese konan karakulak koruma altına alındı. Oldukça bitkin ve aç olduğu anlaşılan hayvanın sağlığına kavuşturulmasının ardından doğal yaşam alanına salınacağı açıklandı. Karakulağın kümeste yaşayan hayvanlara da zarar vermemiş olduğu belirtildi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3565 kişi izledi