Yeni Keşfedilen Güveye Donald Trump'ın Adı Verildi

21.01.2017 16:54

Güvenin Donald Trump'ı anımsattığı düşünülüyor...

Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya Üniversitesi Entomoloji Müzesi’nde böcek koleksiyonları üzerinde inceleme yapan bir bilim insanı tarafından keşfedilen güve türüne ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’ın ismi verildi.

Aslen Kanadalı bir biyolog olan Dr. Vazrick Nazari’nin Kaliforniya’da yapmış olduğu bir araştırma sonucunda keşfedilen 9 milimetre kanat genişliğine sahip güveye “Neopalpa donaldtrumpi” ismi kondu. Dr. Nazari Live Science isimli bilim dergisine yapmış olduğu açıklamada, daha öncesinde hiç görülmemiş bir tür olan bu güvenin sarı tüyleri sebebi ile Trump’ı çağrıştırdığını ve bu sebepten ötürü de bu yeni türe "Neopalpa donaldtrumpi" adını verdiklerini belirtti.

Bunun yanı sıra, daha önce de Peru Amazonunda rastlanan sarı tüylü tırtıllara "Trumpapillar" adı verilirken, bilim insanlarının keşfettikleri yeni böceklere koydukları isimler arasında efsane müzisyenler Beyonce ve Johnny Cash ile ünlü sinema oyuncusu Johnny Depp de bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde önceki sene de bir balık türüne, Başkan Barack Obama'yı "anımsattığı" gerekçesiyle "Tosanoides Obama" adı verilmişti.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar