Tekirdağ'da Tüfekle Vurulan Şahin Belediye Ekipleri Tarafından Kurtarıldı

26.01.2017 15:39

Tedavisi tamamlanan kızıl şahin doğaya bırakıldı...

Geçtiğimiz günlerde zararsız bir canlı daha kaçak avcıların yaralaması sonucunda neredeyse hayatını kaybediyordu. Yaralı hayvan çevredekilerin duyarlı davranışı, belediye ekiplerinin zamanında olay yerine ulaşması ve veteriner hekimlerin uğraşları sonrasında ölümden kurtarıldı.

Tekirdağ’a bağlı Çorlu ilçesinde göğüs kafesinden vurulmuş bir halde rastlanan kızıl şahin, tedavisinin tamamlanmasının ardından doğal yaşam alanına geri bırakıldı. Yaralı şahini kimin ne sebeple öldürmeye çalıştığı ise henüz bilinmiyor.

Çorlu sakinleri yaralı şahini bulunca vakit kaybetmeden durumu Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi görevlilerine bildirdi. Yaralı şahinin bulunduğu bölgeye gelen ekipler kızıl şahini alarak bakımevine ulaştırdı.

Burada yapılan muayenenin ardından göğüs kafesinden tüfek ile vurularak yaralandığı teşhis edilen şahinin gövdesinden saçmalar, veteriner hekimler tarafından dikkatli bir şekilde çıkarıldı. Gereken tedavinin uygulanmasının ardından talihsiz şahin doğal yaşam alanına geri döndürüldü.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3848 kişi izledi