Almanya'da Kedi Beslemek Vergilendirilebilir

28.01.2017 15:10

Bu fikrin gerekçesi ise "kedilerin kendilerinden küçük hayvanları yemesi"...

Almanya son günlerde çok tartışılacak bir karara imza atmaya hazırlanıyor. Tartışmalara yol açacak kararın konusu ise evcil kedi sahiplerinin vergilendirilmesi…

Almanya’da “kedi besleyenler vergilendirilsin” fikrini savunanların gerekçesi ise kedilerin kendilerinden ufak hayvanları yemeleri ve bu durumun ülkenin biyolojik çeşitliliğine zarar verdiğinin düşünülmesi… Kediler hayatta kalmak için kuş, fare, böcek gibi canlıları yiyebiliyor. Almanya’da kedilerin senede 100 milyon kuşun ölümüne neden olduğunun hesaplanmasının ardından birkaç sene evvel de kedi besleyen kişilerin vergilendirilmesi adına bir kampanya yürütülmüştü. Ancak hayvan hakları savunucuları, bu kararın yürürlüğüne sokulması halinde kedi sahiplerinin evlerindeki kedileri sokağa atmak zorunda kalacağından endişeleniyor.

Almanya’da köpek besleyen kişilerin “Hundesteuer” isimli bir vergiye tabi tutuldukları biliniyor. Köpek besleyenlerin vergi ödemesinin nedeni ise evcil dostlarının kamuya açık alanları “kirletmeleri”. Alman Yeşil Parti üyeleri ise bu vergi fikrini “saçmalık” olarak nitelendiriyorlar.

Kaynak:

https://sputniknews.com/europe/201701271050071189-cat-tax-germany/

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3782 kişi izledi