Çin'de Yavru Pandalar Görücüye Çıktı

30.01.2017 11:37

Yeni yıl fotoğrafı çektiren yaramaz pandalar bakıcılarına zor anlar yaşattı...

Bilim insanlarının çabaları ve devletlerin duyarlı adımları sayesinde son yıllarda panda nüfusunda önemli artışlar yaşanıyor. Bize de geriye bu sevimli tüy yumaklarının birbirinden güzel görüntülerine bakıp mest olmak kalıyor…

Çin’in güneybatı bölgesinde yer alan Chengdu Panda Üreme Merkezi'nde “Çin Yeni Yılı” sebebiyle geçtiğimiz günlerde birbirinden sevimli yavru pandaların toplu halde bir fotoğrafı çekilmek istendi. Fakat yaramaz yavru pandalar yerlerinde duramayınca bakıcıları bir hayli zor anlar yaşadı. Hijyen amacıyla maske, bone ve mavi önlükler giyen bakıcılar yavru pandaları kucaklarından tutabilmek adına oldukça fazla çaba sarf etti. Bakıcılarının kucağından kaçmak için uğraşan 23 panda yavrusunun komik ve eğlenceli görüntüleri fotoğraflara da yansıdı.

Çin’de Avrupa ülkelerinden farklı olarak ay takvimine göre hesaplanan yeni yıl, bu sene 28 Ocak tarihinde başlayarak 15 Şubat 2018 tarihine kadar sürecek. Yeni yılın gelişinin kutlandığı Lantern Festivali yılbaşından on beş gün sonra kutlanmasından dolayı bizim takvimimizle 11 Şubat’a denk geliyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3895 kişi izledi