Kirpiler Tünel Çalışmalarını Durdurdu

30.01.2017 15:55

Şanlıurfa'da devam eden Atatürk Barajı Gölü tünel çalışmaları sırasında beş oklu kirpiye rastlandı...

Şanlıurfa’da bulunan Atatürk Barajı Gölü tünelleri içerisinde devam eden çalışmalar esnasında soyu tükenme tehlikesi altında olan beş oklu kirpiye rastlandı. Tünelde devam eden çalışmalar bu sebeple bir süre boyunca durduruldu.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü görevlileri baraj gölü tünellerindeki çalışmalar esnasında beş oklu kirpiye rastladı. Bunun üzerine çalışmalar durduruldu ve olay Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne haber verildi. Çalışma bölgesine intikal eden uzmanlar üç günlük çalışmanın ardından kirpileri bulundukları yerde yakalamayı başardı.

Rastlanan kirpilerin doğal yaşam alanlarına bırakıldığını ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “"Bakanlığımıza bağlı çalışan iki genel müdürlüğümüz yaban hayatına sahip çıkmıştır. Kirpiler bulundukları bölgeden alınarak Gölpınar Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde veteriner hekim tarafından kontrollerinin yapılmasının ardından, bir sakınca görülmemesi üzerine ait oldukları doğal yaşam alanlarına bırakılarak koruma altına alındılar" diye konuştu.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3712 kişi izledi