Üşüyen Köpeğin Üzerine Montunu Örttü

31.01.2017 10:30

O anlar kamera kayıtlarına yansıdı...

Giresun’da ayakkabı hırsızlarını tespit etmek adına kamera kayıtlarını inceleyen bir vatandaş, görüntülerde üzerindeki montu çıkararak üşüyen bir köpeğin üzerine örten bir kişiyle karşılaştı. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine pek çok kişi bu duyarlı vatandaşın bulunup ödüllendirilmesini istedi.

Görüntülerin kaydedildiği sokakta bulunan apartmanın önünde üşümüş ve aç bir köpeğe önce yemek verip sonra da üzerindeki montu örten duyarlı vatandaşın kalpleri ısıtan görüntüsü izleyenleri duygulandırdı. Bu kişinin belediyede çalışan bir işçi olduğu belirtildi.

Belediye işçisi Bülent Kalpakçıoğlu, belediye binası önünde basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, Giresun'da dört gündür yoğun bir kar yağışının devam etmekte olduğuna dikkat çekti. Belediye Başkanı Kerim Aksu'nun talimatı ile sokaklarda yaşayan sahipsiz hayvanlarının su, mama, barınma gibi gereksinimlerini karşıladıklarını ifade eden Kalpakçıoğlu, "Bunları yaparken köpeğin üzerine mont örtmem tesadüf oldu. Battaniyelerimiz bitmişti, köpek de titriyordu. Titrediği için de mecbur üzerimdeki montu çıkarıp koymak zorunda kaldım." dedi. Bizler de Bülent Kalpakçıoğlu’nu duyarlı davranışından ötürü tüm kalbimizle tebrik ediyor ve bu tür güzel haberlerle her gün daha çok karşılaşmayı umut ediyoruz…


CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar