Kanzi Yemeğini Pişirerek Yiyor

01.02.2017 13:54

Bonobo maymunlarının en dikkat çekeni olan Kanzi, işi bitince ateşi söndürmeyi de unutmuyor...

Bu dünyadaki en yakın akrabalarımız olan maymunları hepimiz çok seviyoruz. Peki, onların da bizler kadar zeki olabileceğini hiç aklımıza getiriyor muyuz? Maymun türleri içerisinde insanlara en yakın tür olan Bonobo maymunları yaptıklarıyla görenleri şaşırtmaya devam ediyor…

Geçtiğimiz senelerde hayvanların taş dönemine girdikleri bilim dünyasında konuşuluyordu. Ve sonrasında bize sunulan tüm bulgular insan ırkının dünya üzerindeki en akıllı tür olmadığının adeta kanıtı niteliğindeydi. Bonobo maymunlarının ise beyin hacmi olarak insanlara en yakın tür olduğu bilinmekteydi.

Tutsak olarak bu dünyaya gözlerini açan Kanzi ismindeki Bonobo maymunu da bu türün en d,kkat çekicilerinden… Kanzi yemeğini pişirmek için ateşi tek başına yakabiliyor, yemek pişirme işi bittiğinde ateşi söndürüyor ve yemeğini tatlandırmak için şeker kullanıyor. 3000’e yakın İngilizce kelimeyi anlayan Kanzi, tüm bunların yanı sıra sembolleri kullanarak derdini anlatabiliyor. Sizce de dünyanın en akıllı türü hala biz insanlar mıyız?
https://www.youtube.com/watch?v=EMbWDRzqNhc
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3762 kişi izledi