Bu Kafeteryaya Kürkle Girmek Yasak

03.02.2017 12:44

İtalya'da bulunan Arengo adlı kafeye gerçek kürk giyen kişiler alınmıyor...

İtalya’da bulunan bir kafeteryada gerçek kürk giyen müşterilerin içeri girmesi yasaklandı. Kafeterya sahibi konuyla ilgili olarak, müşteri kaybetme korkusu da yaşamadığını dile getirdi.

İtalya’nın kuzey kesiminde bulunan Moza şehrinin merkezinde yer alan Arengo isimli kafeteryanın işletmecisi Angela Sorgente, hayvanların vahşice öldürülmesi sonucu elde edilen kürkleri kendilerininmiş gibi giyen duyarsız insanlara karşı şimdiye dek görülmemiş bir tepki gösterdi. Söz konusu kafeteryaya her türden insanın girişi serbestken, gerçek kürk giyen insanlar giremiyor. Mekanın girişine asılan uyarı yazısında ise “Bu mekanda hayvanların yaşam hakkına saygı duyulur” yazıldığı görülüyor. Mekana sürekli gelen müşteriler bu uygulamadan ötürü memnuniyetlerini dile getirirken, bir kısım müşteri de uygulamanın hukuki bir dayanağının olmadığını savunuyor.

İşletmenin yöneticisi Angela Sorgente, amacının insanlara karşı bir ayrımcılık yapmak olmadığını ancak hayvanların vahşice kürkleri için katledilmelerine karşı kendince bir tepki göstermek istediğini belirtiyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3753 kişi izledi