Aç Kalan Su Samuru İş Yerine Sığındı

10.02.2017 14:39

Davetsiz misafir, yakalanmasının ardından doğal yaşam alanına bırakıldı...

Samsun’un 19 Mayıs Mahallesinde, açlık ve çaresizlik sebebiyle bir iş yerine sığınan su samuru kısa süreli bir panik yaşanmasına neden oldu. Su samurunun son sağlık durumunun ise iyi olduğu belirtildi.

Samsun’da suların yükselmesinin ardından aç kalan çaresiz bir su samuru hayatta kalabilmek adına ilçede bulunan bir dükkana sığınmak zorunda kaldı. Su samurunu gören ve kısa süreli panik yaşayan çevredeki vatandaşlar 19 Mayıs Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğüne yaşanan bu ilginç olayı haber verdi. Bir süre sonra olay yerine intikal eden Veteriner Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı görevliler uzun bir uğraş sonucunda korkmuş su samurunu yakalamayı başardı.

Daha önceden hiç bu tarz bir olayla karşılaşmamış olduklarını belirten 19 Mayıs Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Mahmut Bilgen, olayla ilgili basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, “’Suların yükselmesinin ardından yiyecek bulamayan su samuru ilçemizde bulunan bir iş yerine sığınmıştır. Ekiplerimize haber verilmesinin ardından görevliler su samurunu yakalamış, Orman ve Su İşleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğine teslim ederek doğal yaşam alanına bırakılmasını sağlamıştır.’’ dedi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3718 kişi izledi