Şempanze Can Hayvanat Bahçesinin Göz Bebeği

11.02.2017 12:34

Minik Can kısa sürede herkesin ilgi odağı oldu...

Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nin yeni sakinlerinden olan 6 aylık yavru şempanze Can, kısa süre içinde tüm ziyaretçilerin ve çalışanların ilgi odağı oldu. Ancak biri var ki Can ondan bir an olsun ayrılamıyor… O kişi Gaziantep Hayvanat Bahçesinde 15 senedir görev yapan ve öncesinde de “Angel” isimli şempanzeyi büyüten bakıcı Nedim Aslan’dan başkası değil.

Annesinin bakmayı reddettiği minik Can’a ilk günden itibaren hayvanat bahçesinde görevli Nedim Aslan’ın sahip çıktığı söyleniyor. İkili birbirlerine o kadar yakın ki, minik Can, Nedim Aslan’ı annesi zannediyor. İyi kalpli bakıcı da ondan anne şefkatini bir an olsun esirmediğini ve minik şempanzenin çıkardığı seslerden ne istediğini anlayarak her türlü ihtiyacını giderdiğini belirtiyor.

Hayvanat bahçesinde görev yaptığı senelerde şempanzelerle ilgilenmiş olduğunu ifade eden Nedim Aslan, “Şempanze Can'a ilk günden bu yana bakıyoruz. Annesi doğumdan sonra bakımını yapmadı. Süt vermeyince biz de annesinden ayırmak zorunda kaldık. Şu anda kendimiz bakıyoruz. Bir çocuk gibi kendisiyle ilgileniyoruz.” diyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3816 kişi izledi