Kuyuya Düşen yavru Köpeği Kurtarma Çalışmaları Sürüyor

12.02.2017 10:47

Çalışmalara çevredeki vatandaşlar da destek veriyor...

İstanbul’un Beykoz semtinde yavru bir köpeğin sondaj kuyusuna düşmesinin ardından başlatılan kurtarma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 6 gün evvel kuyuya düşen köpeğin kurtarılması için itfaiye ve çevredeki vatandaşlar seferber olmuştu. Ekiplerin kuyuya indirdiği kamera sayesinde görüntülenen köpeğin sağlık durumunun iyi olduğu tahmin ediliyor. Talihsiz yavruya gün içerisinde mama ve su gönderiliyor.

Kurtarma çalışmalarının bu denli uzun sürmesinin ve zorlu geçmesinin sebebi kuyunun bir insanın giremeyeceği kadar dar olması. Yavru köpeğin yağmurdan ve kötü hava şartlarından etkilenmemesi için kuyunun üzerine de bir çadır kuruldu. Durumdan haberdar olan hayvanseverler de kuyunun bulunduğu bölgeye gelerek kurtarma çalışmalarına yardımda bulunuyorlar.

Hayvan Hakları Konfederasyonu İstanbul Koordinatörü Barış Şengün yaşanan bu talihsiz olayla ilgili olarak, "Yaklaşık 6 gün önce bu hayvanın çukura düştüğünü biliyoruz. İtfaiye ve hayvanseverler buradayız, gönüllüler geliyor. Kameradan izlediğimiz duruma göre hayvanın durumu iyi. İnsanın girmesi imkansız. Ama bir türlü çıkaramıyoruz. Zorlu bir süreç… Umarım sağlıklı bir şekilde çıkaracağız hayvanı " yorumunu yaptı. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili yaşanan gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz…
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3845 kişi izledi