Tüm Türkiye'nin Beklediği İyi Haber Sonunda Geldi

15.02.2017 10:47

"Kuyu" bu sabah saat 05.45 sularında düştüğü sondaj kuyusundan kurtarıldı!

Beykoz’da kuyuya düşen ve tam 10 gün boyunca çaresizce kurtarılmayı bekleyen “Kuyu” isimli köpekten bu sabah saatlerinde beklenen mutlu haber geldi. Dereseki Köyü’nde bulunan 70 metrelik bir sondaj kuyusuna düşen yavru köpek 10 günlük bir çalışmanın sonunda sağ salim kurtarıldı. Köpeğe hayvanseverler tarafından “Kuyu” ismi verildi. Kuyu’yu sahiplenenler ise İstanbul İtfaiyesi Beykoz Grubu oldu. Veteriner hekim kurtarılan yavrunun sağlık durumunun oldukça iyi olduğunu açıkladı.

İtfaiye ve AFAD’ın yanı sıra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın talimatının ardından Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TKK) bağlı ekip de olay yerine gelerek kurtarma çalışmalarına katıldı. Günler sonra yeni bir kurtarma yöntemi deneyen ekipler su borularını birleştirerek içeriden geçirilen çelik halatlar ile birlikte Kuyu’yu mahsur kaldığı yerden sabah 05.45 sularında kurtardı.

Köpeğin kurtarılmasını sağlayan Türkiye Taşkömürü Kurumu ekipleri yaşanan büyük sevinç sonrasında köpeğe sarılıp öperek kameralara zafer pozu verdi.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3871 kişi izledi