Annesiz Yavrular İçin "Robot Anne"

15.02.2017 14:16

Öğrenciler tarafından geliştirilen yeni anne, annesiz yavruların bakımını sağlıyor...

Yalovalı öğrencilerin geliştirdiği robot anne, anneleri tarafından reddedilen ya da annelerini kaybeden yavruların bakımını sağlıyor.

75. Yıl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri tarafından geliştirilen robot anne, annesiz yavru hayvanların doğal yollar ile bakımını ve beslenmesini sağlıyor. geliştirilen yazılım sayesinde robot anne, yavrular kendine yaklaşmaya başladığında memelerinden süt akıtıyor ve bu şekilde yavruların beslenmesine yardımcı oluyor. Anne dilinin taklit edilmesiyle geliştirilen yapan dil de yeni doğmuş yavruların gözlerinin açılmasını sağlıyor.

75. Yıl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu teknoloji öğretmeni Onur Ağırman geliştirilen bu yeni teknoloji ile ilgili olarak, "Öğrencilerimizin hazırladığı proje “Fırst Lego Lig kapsamında Bilim Kahramanları Buluşuyor Turnuvası” için geliştirildi. Hayvanların hayatlarını biraz daha kolaylaştırmak adına bu proje geliştirildi. Bu proje hazırlanırken öğrenciler ile sürekli olarak beyin fırtınası yaptık. Öğrencilerimizle sokaklardaki annesiz kedileri görünce onların bakımlarına yönelik bu tür bir proje tasarlamaya karar verdik. Projenin ismi ise “SevKed” olarak kararlaştırıldı. Güzel bir proje geliştirdiğimize inanıyoruz" diyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3786 kişi izledi