Nam-ı Diğer "Su Adam" İle Tanışın

22.02.2017 15:59

Her gün vahşi hayvanlara su götürüyor...

Patrick Kilonzo Mwalua’yla, nam-ı diğer Su Taşıyan Adam’la tanışın: Kendisi Kenya’nın Tsavo West Milli Parkı’ndaki kurak bölgelerde yaşayan vahşi hayvanlara su götürüyor. Kendi köyünde bezelye çiftçiliği yapan bu iyi kalpli insan, küresel ısınmanın Kenya’daki topraklarda yarattığı olumsuz durumları görünce aklına bu fikir gelmiş. “Eskisi kadar yağış almıyoruz gerçekten de” diye anlatıyor. “Bu nedenle hayvanlara su götürmeye başladım çünkü eğer bunu yapmazsam öleceklerini düşündüm.”

Mwalua her gün birkaç saat arabayla yolculuk ederek hayvanların hayatını kurtaracak suyu kuruyan yalaklara doldurmaya götürüyor. Ne zaman 3000 galon içme suyu taşıyan kamyonuyla görünse, filler, bufalolar, antiloplar ve zebralar onu selamlamak için geliyorlar. “Hiç su kalmadı, bu yüzden hayvanlar tamamen insanlara bağlı durumdalar. Eğer onlara yardım etmezsek hepsi ölecek.”

“Dün gece 500 bufalonun yalakta beklediğini gördüm. Oraya vardığımda suyun kokusunu almışlardı – Ben daha orada dikilirken suyu içmeye başladılar. Çok heyecanlanmışlardı.”

Mwalua’nın vahşi yaşama duyduğu tutku, birkaç Amerikalı kadına ilham verdi ve onlar da Mwalua için bir GoFundMe sayfası açtılar. Bu güzel insan hayvanlara elinden geldiğince yardım etmeye devam edebilecek.

Kaynak: 


http://www.boredpanda.com/man-brings-water-wild-animals-kenya/


CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3626 kişi izledi