Bu İş Yerinin Çalışanları Hepimizden Biraz Daha Şanslı

24.02.2017 15:58

Brewdog firması çalışanlarına, "köpek yavrusu ebeveyn izni" sağlıyor...

Nihayet! Yeni doğmuş bir köpek yavrusu almanın eve yeni doğmuş bir bebek getirmeye biraz da olsa benzediğini fark eden bir firma. Ücretli izne ayrılmaya hazır olun!

‘BrewDog’ sayesinde artık ’köpek yavrusu ebeveyni izni ’ne ayrılabilirsiniz. Çok revaçta olan bu İngiliz bira firması ‘iki adam ve bir köpek’ tarafından 2007’de kuruldu ve şimdi de yeni doğmuş köpeği olan çalışanlarına bir haftalık ücretli izin hakkı sağlıyor. ‘’Yoğun iş hayatıyla yeni bir köpeği ev düzeninize yerleştirmeyi aynı anda yapmak hiç kolay değil, üstelik çalışanlarımızın çoğunun evinde dört ayaklı dostları var.” diyorlar. 

Brewdog eş-kurucularından James Watt bize yeni “ebeveyn izni” politikalarını böyle anlatıyor; “Bu durumun yarattığı stresi ortadan kaldırmayı amaçladık ve ekibimizdeki kişilerin bir köpek yavrusu ya da köpek sahibi olduklarında onu evinde hissettirene dek vakitlerini kendilerine ayırmalarını sağladık.”

James ekliyor: “Çalışanlarımıza en iyi şartları sağlamak için çıtayı yükseltmeyi her zaman hedefliyoruz… Tabii ayrıca köpekleri de çok ama çok seviyoruz.”

Kaynak:


http://www.boredpanda.com/puppy-parental-leave-brewdog/ 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3899 kişi izledi