Daha Önce Bir Terapi Tavuğu İle Tanışmış Mıydınız?

25.02.2017 18:40

Balerin etekli tavuk Darla, görenleri kendisine hayran bırakıyor...

Balerin etekli terapi tavuğu Darla’yla tanışın. Darla, iki sene evvel bir hayvan fuarından Erika Proctor ve oğlu Finn tarafından hasta olduğu anlaşılarak kurtarıldı. Proctor, Virginia’daki Green Dogs Unleashed isimli hayvan kurtarma grubunun kurucusu ve görme ve işitme engelli köpeklere yardım etmeyi hedefliyor. Ne var ki, hasta üç tavuğu alıp evlerine götürme fikri, oğlu Finn’den çıkmış. Çocuk, eğer hayatta kalmayı başaramasalar bile en azından sevildiklerini bilirler diyerek annesini ikna etmiş. Tavuklardan ikisi hayatta kalmayı başaramamış, ancak Darla hayata tutunmuş ve gün geçtikçe de daha da güçlenmiş.

Darla, gününün bir kısmım dışarıda diğer tavuklarla geçirirken geri kalanını köpek kapısından girdiği evde geçiriyor ve herkesi selamlıyor. Finn’le vakit geçirmeye bayılıyor. Çocuk da Darla’ya kitap okumaktan ve onunla dama oynuyorlarmış gibi oyun oynamaktan hoşlanıyor. Darla’nın en sevdiği şey ise Finn’in fermuarı çekilmiş kapüşonlusunun içinde oturmak.

Bir de Darla yakın zamanda terapi tavuğu sertifikasına da kavuştu. Proctor onu okul terapisi hayvan programına katmaya çalışıyor. “İnsanların – özellikle de çocukların – bir tavuğu bizzat tanımaları, hayvanlara yönelik eğitim ve farkındalıklarına yeni bir boyut kazandırıyor.”
 
Kaynak:


http://www.boredpanda.com/therapy-chicken-tutu-darla/

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3690 kişi izledi