"Dünyanın En Zayıf Köpeği" William Sağlığına Kavuştu

02.03.2017 15:29

‘Dünyanın En Zayıf Köpeği’ 3,3 kiloluk William iyileşince sahibinin düğününde ona sağdıçlık yaptı...

Eylül 2015’te Rachel Butler dünyanın en zayıf köpeğini evlat edindi – bugün o köpek mutlu ve tamamen sağlığına kavuşmuş durumda, hatta düğününde sahibinin yanında bile yürüyebildi. “William’ın da törende bulunması her ikimizi de onun kat ettiği yolu gördüğümüzden çok duygulandırdı” diye anlatıyor Butler, Sunday People sitesine.

“Yürüyen bir iskelete benziyordu” diye anlatıyor RSPCA Müfettişi Nicky Foster, William’ın bulunduğu günü anımsarken. “Müfettiş olduğum 10 yıl içinde gördüğün en zayıf köpekti. Vücudundaki her bir kemiği açıkça görebiliyordunuz.” Zavallı William bulunduğunda yalnızca 3,3 kilo çekiyordu halbuki sağlıklı olabilmesi için alt sınır 11 kiloydu. Sürekli havlularla sarılmazsa vücudu sıcak kalamıyordu.

William daha evvel Christopher Rushton ve Kirsty Hales adlı kişilerce bakılmış. İnternette reklamını görüp onu almışlar, ancak bir köpek yavrusuna nasıl bakılması gerektiğine dair en ufak bir fikirleri bile yokmuş. Çift, köpeğe zarar ve acı verdiklerini itiraf etmiş. Ömür boyu hayvan sahibi olmaktan men edilmişler ve 35er saat ücretsiz kamu işi yapmaya mahkûm edilmişler.

Kaynak: 

http://www.boredpanda.com/thinniest-rescue-dog-walks-owner-aisle-william/


 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3385 kişi izledi