Yürümeden Önce Kameralara Göz Kırpmayı Öğrendi

03.03.2017 12:28

İlk adımlarını atarken kameralara bir de göz kırpan kutup ayısı yavrusunun aşırı sevimli hikayesi...

Bu tatlı mı tatlı kutup ayısı yavrusu sadece 14 haftalık ama şimdiden herkesin gözbebeği olmayı başardı. Geçen Cuma Münih’teki Hellabrunn Hayvanat Bahçesi’nde çekilen bu fotoğraflarda kayaların üstünde zıplayan, saklambaç oynayan, kraker yiyen ve korkusuzca etrafı keşfe çıkan bu sevimli kutup ayısı yavrusunun maceraları var. Ayrıca tüm bunları yaparken bir ara kameralara göz bile kırpıyor!

Yeni doğan ayıcık 10 yaşındaki anne ayı Giovanna’nın üçüncü çocuğu; anne Nela ve Nobby isimli ikizlerini de üç yıl evvel doğurmuştu. İkizlerin ikisi de 2016 yılında hayvanat bahçesinden ayrıldı: Nela Hollanda’ya ve Nobby Doncaster’a gönderildi. Artık Giovanna’nın tüm ilgisi, bu adı henüz koyulmamış olan ufaklığın üzerinde.

“Dişi yavrunun günbegün gelişimini izlemek çok keyifli” diye anlatıyor hayvanat bahçesi müdürü Rasem Baban. “Giovanna için kutup ayısı bir anne olmanın gerçek zorluğu asıl şimdi başlıyor; sürekli ufaklığı gözetiminde tutması gerekecek. Ancak eminiz ki bunu layıkıyla yerine getirebilecek.”
 
Kaynak: 


http://www.boredpanda.com/winking-polar-bear-cub-germany/

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3778 kişi izledi