Yolculuğa Çıkan Gençler, Çölün Ortasında Terk Edilmiş Yavru Köpekler Buldular

04.03.2017 10:02

Şimdi iki yavru da yeni yuvalarında mutlu ve sağlıklı...

Briggs LocHaven ve kardeşi Chris Vanness geçen ay Arizona’dan Colorado’ya arabalarıyla seyahat ederken, “kuş uçmaz, kervan geçmez” diye tarif ettikleri bir yerdeyken yolun ortasında iki yavru köpek olduğunu görmüşler. “İlk başta onların vahşi çayır köpekleri olduklarını sandık ama biraz yaklaşınca gerçekte ne olduğunu fark ettik” diyor Vanness, The Dodo’ya yaptığı açıklamada. “Hemen durup araçtan inerek onların yanına gittik. Dost canlısıydılar ancak açlık ve susuzluktan ölmek üzereydiler. Bu durum yüreğimizi parçaladı. Onları kovalayıp yakalamamıza gerek bile olmadı – resmen arabamızın içine atladılar.”

Vanness ekliyor: “Sonraki 24 saat içinde onları sık ama az miktarlarda beslemeye devam ettik. 10 saat sonra daha hareketli bir hale geldiler ve tuvalet molası vermeleri gerekti.” Yavrucuklar yolculuğa onlarla devam etmiş, ta ki seyahat evde son bulana kadar. Vardıklarında kardeşler köpek kurtarmada çalışan bir arkadaşlarına ulaşmışlar ve ondan yavruların bakımı için yardım istemişler.

“İkisine birlikte çok güzel bir yuva bulduk, hem de kurtarma köpeği sahibi olan bir aile! Birlikte kalabilmelerine çok sevindik” diye bildiriyor LocHaven.

“İçim çok rahat ve mutluyum.!”

Kaynak: 

http://www.boredpanda.com/dumped-abandoned-puppies-desert/

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3674 kişi izledi