En Zor Veda

13.03.2017 12:36

Köpeği son nefesini verene dek yanında kalan bir asker: Kyle Smith...

Kyle Smith ve köpeği Bodza ABD Hava Kuvvetleri’nin iki üyesi ve birlikte pek çok badire atlattılar– bu nedenle de Kyle ölüm döşeğindeki köpeğinin son nefesine kadar onun yanında olmayı seçti. Bodza 11 yaşında bir Alman Kurdu; eskiden patlayıcı tespit köpeği olarak orduda görev alıyordu. Irak, Kırgızistan, Kuveyt gibi ülkelerde koklayarak bombaları tespit edip birçok insanın hayatını kurtarmış. Köpeği Smith ile 2012 yılında çalışmaya başlamış ve ilk görüşte çok iyi anlaşmışlar. “Onunla çalışmayı çok seviyorum çünkü bana çok şey öğretti – genç bir askerken sabırlı olmayı ve yaptığımız işin kendimizle değil insanlarla ilgili olduğunu ondan öğrendim. Nereye gitsem hep benimle gelirdi her gece uyumadan önce bana iyi geceler dilerdi.” diyor Smith.

2016 yazında Bodza’ya omurgasını etkileyen tedavisiz bir hastalık olan dejeneratif miyelopati teşhisi konuldu. Smith, Bodza’nın acı çektiğini görebildiği için onun acısına bir son vermeye karar verdi.

“Uyutulduğu esnada yüzünde bir gülümseme vardı.” dedi Smith. “Bodza’yı yitirdiğimde kucağımda yatıyordu.” Smith’in 9 iş arkadaşı da ona destek olmak için oradaydılar. Arkadaşlarının kaybı için ağlamasına izin verdiler. “Çok fedakardı – tanıdığım tüm insanlardan daha fedakâr bir köpekti. Her gün onu özlüyorum.”

 Kaynak: 

http://www.boredpanda.com/soldier-grieves-dying-dog-german-shepher-bodza/

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3493 kişi izledi