Tayvan'dan Sevindiren Haber

10.04.2017 15:58

Tayvan, kedi/öpek eti yenmesini yasaklayan ilk Asya ülkesi oldu...

Son günlerde Tayvan’da yaşanan bir gelişme tüm dünyadaki hayvanseverlerin yüzünü güldürdü. Kedi ve köpeklerin yenmek için öldürülmelerini yasaklayan bir yasa Tayvan Parlamentosu tarafından kabul edildi. Tayvan, kabul edilen bu karar ile birlikte kedi ve köpek etinin yenmesini yasaklayan ilk Asya ülkesi haline geldi.

Asya kıtasında oldukça yaygın bir kültür olan kedi/köpek etinin yenmesine ilk defa bir yasak getirilmesi tüm dünyadaki hayvanseverler tarafından sevinçle karşılandı. Tayvan, bu karar ile tarihte bir ilki de gerçekleştirmiş oldu. Bu yasa kapsamında artık kedi ve köpekler satılamıyor ve daha önceden kesilmiş olan kedi/köpek etleri depolarda bulundurulamıyor. Çıkan yeni kanuna göre kedi/köpek eti tüketen kişilerin 6,000 ile 30,000 Lira arasında bir para cezasına çarptırılması planlanıyor. Kedi/köpek eti tüketmeye devam eden kişileri ise 600,000 Liraya kadar yükselebilecek para cezaları bekliyor.

Cezalar bununla da bitmiyor. Yasayı çiğnemeye devam eden kişilerin iki yıla kadar hapisleri de düşünülüyor. Ayrıca bu kişilerin isimleri ve fotoğrafları da halka ifşa ediliyor. aynı yasa kapsamında evcil hayvanların arabalara ya da motosikletlere tasma ile bağlanarak gezdirilmesi de yasaklanmış durumda.

Kaynak:

http://edition.cnn.com/2017/04/12/asia/taiwan-bans-eating-dog-and-cat-meat/
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3798 kişi izledi