Sokak hayvanları da Beşiktaş'ta mutlu

17.05.2014 16:02

Beşiktaş Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri başarılı çalışmalarıyla hayvanseverlerin daha huzurlu ve mutlu olmasına vesile oluyor.

Beşiktaş Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri özverili ve başarılı çalışmalarıyla takdir topluyor.

Beşiktaş sahipli ve sahipsiz hayvan sayısının bir hayli fazla olduğu bir ilçe. Böyle bir ilçede oldukça fazla özel veterinerlik merkezleri bulunuyor fakat Beşiktaş Belediyesi’nin Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi evcil hayvan sahiplerinin ve gönüllülerin bu merkezlere gitmesine fırsat tanımıyor.

Ortaköy’de bulunan merkez çoğu belediyenin ve hayvan hastanelerinin ilerisinde bir hizmet imkanı sağlıyor. Dünya çapında ünlü olan veterinerleri, duyarlı çalışanları ve modern ekipmanlarıyla küçük dostlarımızın imdadına yetişiyor.

Beşiktaş Belediyesi’nin sosyal medyada da bir hayli faal olduğunu biliyoruz. Twitter hesabın üzerinden içerik girip duyuru yapmanın yanı sıra gelen istek ve şikayetlere de yanıt veriliyor. Bu hesabı biraz incelediğimizde sokak hayvanlarıyla ilgili birçok isteğin dile getirildiği görülüyor. Bu talepler ivedilikle karşılık buluyor ve hayvan severler de şükranlarını dile getirebiliyorlar.

Merkezin başlıca amaçları arasında; hayvanların sahiplendirilmesi, insancıl yöntemlerle sokak hayvanlarının sayısının asgari düzeye çekilmesi, sokak hayvanlarından kaynaklanan zoonoz hastalıklarının önüne geçilmesi, sokak hayvanları hakkında şikayetlerin önlenmesi ve ısırık vakalarının takibi buluyor.

Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi vatandaşların şikâyetlerini ele alıyor veya rutin yakalama çalışmaları sonrasında sokak hayvanlarını yakalıyor. Sonrasında hayvanlar iyileştirme merkezine naklediliyor ve burada gözlem altına alınıyor. Rehabilitasyon merkezinde; kısırlaştırma operasyonu, numaralı kulak küpesi takma, sahiplendirme, kuduz aşısı uygulanması ve hayvanların sokaklara geri bırakma uygulamaları gerçekleştiriliyor.

Ref: internethaber.com

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3617 kişi izledi