Koşullarımız

Coolpetz’de paylaştığınız bilgiler ve içeriklerde sahip olduğunuz tüm fikri mülkiyet haklarını aynı şekilde korursunuz ve bu bilgilerin nasıl paylaşıldığını gizlilik ayarları aracılığı ile kontrol edebilirsiniz.

Fotoğraflar ve videolar gibi fikri mülkiyet hakları kapsamında bulunan içerikler için, tarafımıza  ve birlikte çalıştığımız kişi ve kuruluşlara söz konusu içeriği kullanma, barındırma, depolama, yeniden üretme, değiştirme, türev çalışmalar oluşturma, içeriğinizin hizmetlerimizde daha iyi kullanılabilmesi için yapılan çeviri, adaptasyon ve diğer değişiklerden kaynaklanan çalışmalar gibi, iletişimde kullanma, yayınlama, kamuya açık olarak sunma, kamuya açık olarak görüntüleme ve dağıtmaya yönelik dünya genelinde bir lisans vermiş olursunuz. Bu lisansta sağladığınız haklar hizmetlerimizi yürütmek, tanıtmak ve iyileştirmek, ayrıca yeni hizmetler geliştirmek gibi kısıtlı amaçlar içindir. Bu lisans, Hizmetlerimizi kullanmayı bıraksanız dahi devam eder.

'Herkese açık' ayarını kullanarak bilgi veya içerik yayınladığınızda, bu herkesin, Coolpetz dışından şahıslar dahil, bu bilgiye erişerek bu bilgiyi kullanmasına ve sizinle, yani adınız ve profil resminizle ilişkilendirmesine izin verdiğiniz anlamına gelir.
Coolpetz hakkındaki görüşleriniz ve diğer önerileriniz bizim için her zaman çok önemlidir, ancak bunları kullandığımız takdirde size bir bedel ödeme yükümlülüğümüzün olmayacağını kabul edersiniz.

Coolpetz'un emniyetli kalmasını sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız, ancak bunu yine de garanti edemeyiz. Coolpetz'e kayıt olduğunuz yada erişim yaptığınızda aşağıdaki taahhütlerde bulunmuş olursunuz.

•    Coolpetz’de izin verilmeyen ticari iletişimler, spam v.b yayınlamayacaksınız.
•    Önceden iznimizi almadan, otomatik araçlar, adres toplama botları, robotlar, örümcek ya da kazıyıcılar kullanarak diğer kullanıcılara ait içerikleri veya bilgileri toplamayacak ya da Coolpetz'a erişmeyeceksiniz.
•    Coolpetz’de saadet zinciri gibi, yasalara uygun olmayan çok katlı pazarlama faaliyetlerinde bulunmayacaksınız.
•    Virüs ya da başka kötü niyetli kodlar yüklemeyeceksiniz.
•    Başka birisine ait giriş bilgilerini istemeyecek veya başka birisinin hesabına erişmeyeceksiniz.
•    Herhangi bir diğer kullanıcıyı rahatsız, tehdit ya da taciz etmeyeceksiniz.
•    Nefret söylemleri, tehditkar veya pornografik olan ya da çıplaklık ya da görsel veya keyfi şiddet içeren içerikler yayınlamayacaksınız.
•    Coolpetz'i yasadışı, aldatıcı, kötü niyetli veya ayrımcı bir amaç doğrultusunda kullanmayacaksınız.
•    Coolpetz'un düzgün bir şekilde çalışmasını engelleyecek, kapasitesini zorlayacak, yavaşlatacak ya da görünümü olumsuz etkileyecek hizmet engelleme saldırısı [DoS] veya sayfa oluşturma işlevine ya da diğer Coolpetz işlevlerine müdahale etmek gibi eylemlerde bulunmayacaksınız.
•    İşbu Bildirimin ve ilkelerimizin ihlal edilmesine yönelik herhangi bir tavsiye ya da destek sağlamayacaksınız.
•    Coolpetz’de yanlış kişisel bilgiler vermeyecek veya kendinizden başka birisi için kişinin iznini almadan hesap oluşturmayacaksınız.
•    Birden fazla kişisel hesap oluşturmayacaksınız.
•    Hesabınızı kapatırsak, iznimiz olmadan yeni bir hesap oluşturmayacaksınız.
•    13 yaşından küçükseniz Coolpetz'u kullanmayacaksınız.
•    Hüküm giymiş bir cinsel suçluysanız Coolpetz'u kullanmayacaksınız.
•    İletişim bilgilerinizin doğru ve güncel kalmasını sağlayacaksınız.
•    Şifrenizi  paylaşmayacak, başkalarının sizin hesabınıza erişmesine izin vermeyecek veya hesabınızın güvenliğini tehlikeye düşürecek başka eylemlerde bulunmayacaksınız.
•    Hesabınızı, yönettiğiniz Sayfaları önceden yazılı iznimizi almadan, kimseye transfer etmeyeceksiniz.
•    Hesabınız ya da Sayfanız için bir kullanıcı adı veya benzer bir tanıtıcı seçerseniz, uygun gördüğümüz takdirde bu kullanıcı adını kaldırma veya geri alma hakkını saklı tutarız, mesela, bir ticari marka sahibinin, bir kullanıcının gerçek adıyla yakından ilişkisi olmayan bir kullanıcı adı hakkında şikayette bulunduğu durumlarda.
•    Diğer şahısların haklarına saygı duymaktayız ve sizden de aynısını beklemekteyiz.
•    Coolpetz üzerinde başkalarına ait hakları ya da yasaları ihlal eden herhangi bir içerik paylaşmayacak veya bu tür bir eylemde bulunmayacaksınız.
•    Bu Bildirimi ya da ilkelerimizi ihlal ettiğini düşünürek, Coolpetz’de paylaştığınız herhangi bir içeriği ya da bilgiyi kaldırabiliriz.
•    Başka birisinin telif hakkını ihlal ettiği düşüncesiyle içeriğinizi silmemiz durumunda, söz konusu içeriğin yanlışlıkla silindiği kanısındaysanız, karara itiraz fırsatınız olacaktır.
•    Diğer kişilerin fikri mülkiyet haklarını sürekli ihlal ederseniz, hesabınızı kapatabiliriz.
•    Marka Kullanım Kurallarımızda açıkça izin verilen durumlar veya bizden önceden yazılı izin alındığı durumlar haricinde, telif haklarımızı veya ticari markalarımızı, Coolpetz, Coolpetz Logolarını  ya da karışıklığa neden olabilecek benzer markaları kullanmayacaksınız.
•    Diğer kullanıcılardan bilgi toplarsanız, Bilgi toplanan kişilerin rızasını alacak, bilgiyi toplayanın siz olduğunuzu, Coolpetz olmadığını açıklayacak ve hangi bilgileri topladığınızı ve bunları nasıl kullanacağınızı açıklayan bir gizlilik ilkesi yayınlayacaksınız.
•    Coolpetz’de kimsenin kimlik belgelerini ya da mali açıdan kritik öneme sahip bilgileri paylaşmayacaksınız.
•    Kendi rızaları olmaksızın, kullanıcıları etiketlemeyecek veya kullanıcı olmayan kişilere davet göndermeyeceksiniz.
•    Sunduğumuz veya geliştirdiğimiz ticari, sponsorlu veya ilgili içeriklerle, beğendiğiniz bir marka gibi, bağlantı olarak kullanıcı adınızı, profil resminizi, içeriğinizi ve bilgilerinizi kullanmamıza izin verirsiniz. Bunun anlamı, örneğin, bir işletme veya diğer kuruluş ya da kişiye, size bir bedel ödemeden, içeriğiniz veya bilgilerinizle birlikte adınızı ve/veya profili göstermesi için bize bir ücret ödemesi için izin verirsiniz. İçeriğiniz veya bilgileriniz için belirli bir hedef kitlesi seçtiyseniz, bunları kullanırken seçiminize saygı duyacağız.
•    Size ait içerikleri ya da bilgileri, izniniz olmaksızın reklamverenlere vermeyiz.
•    Bazı hizmet ve iletişimlerin ödemeli olduğunu her zaman belirtmeyebileceğimizi kabul edersiniz.
 
Yasal veya idari nedenlerle veya yanlış bir ifadeyi düzeltmek için bir değişiklik yapmadığımız sürece, size yedi (7) gün öncesinden bildirim vereceğiz, değişikliği Coolpetz üye adlı sayfamız üzerinden yayınlayacağız ve bu bildirim üzerindeki değişikliklere yorum yapma fırsatı sunacağız. Ayrıca, bu bildirimde yapılan değişiklikler hakkında güncellemeler almak için, kayıt olurken patilemiş olduğunuz Coolpetz üye adlı sayfamızı patilemekten vazgeçmemelisiniz. Bu Bildirimde referans verilen veya bu bildirimde yer alan ilkelerde değişiklik yaptığımız takdirde, Coolpetz üye adlı sayfamızda bildirimde bulunabiliriz.
Koşullarımızda değişiklik yapılmasının ardından Coolpetz'i kullanmaya devam etmeniz, değişen koşullarımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir.
 
İşbu Bildirim'in özünü ya da metnini herhangi bir şekilde ihlal etmeniz ya da tarafımızı bir risk veya başka bir muhtemel hukuki yaptırıma maruz bırakmanız durumunda, Coolpetz'i size sunmaya kısmi olarak ya da bütünüyle son verebiliriz. Bu durumu tarafınıza e-posta yoluyla ya da hesabınıza erişim sağlamayı bir sonraki deneyişinizde bildireceğiz. Ayrıca dilediğiniz zaman hesabınızı silebilirsiniz.
Bu Bildirim ya da Coolpetz ile ilişkili olarak ya da bunlardan kaynaklı olarak meydana gelen herhangi bir iddia, dava nedeni ya da ihtilafı iddia, İstanbul mahkemelerinde görülecektir. Hem bu bildirim, hem de tarafınız ve bizim tarafımız arasında meydana gelebilecek herhangi bir dava konusu, yasa hükümlerinin çakışmasına bakılmaksızın Türkiye yasalarına tabi olacaktır.

Coolpetz üzerinde size ait faaliyetler, içerik ve bilgilerle ilişkili olarak herhangi bir şahsın, tarafımıza size karşı bir dava konusu getirmesi halinde, söz konusu dava konusuyla ilgili oluşabilecek tüm hasar, ziyan ya da herhangi bir harcamaya karşı, makul hukuki ücretler ve giderler dahil tarafımızı beri kılacak ve tarafımızın bu hasarlara karşı sorumlu tutulmayacağını garanti edeceksiniz. Kullanıcı davranışlarına ilişkin kurallar belirlememize rağmen, kullanıcıların Coolpetz’deki eylemlerini kontrol etmiyoruz veya yönlendirmiyoruz ve kullanıcıların Coolpetz’de aktardığı ya da paylaştığı içerik ve bilgilerden sorumlu değiliz. Coolpetz’de karşılaşabileceğiniz herhangi bir saldırgan, uygunsuz, müstehcen, kanunlara aykırı ve başka bir biçimde uygunsuz içerik ya da bilgiden tarafımız sorumlu değildir. Herhangi bir Coolpetz kullanıcısının çevrimiçi ya da çevrimdışı davranışlarından sorumlu değilizdir.

Coolpetz’i sürekli sorunsuz çalışır durumda, virüssüz ve emniyetli tutmaya çalışıyoruz, ancak Coolpetz’i kullanırken karşı karşıya kalabileceğiniz riskler tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır. Collpetz herhangi bir sarih veya zımni garanti olmaksızın olduğu gibi sunulmaktadır. Coolpetz’in her zaman güvenli, güvenilir ve hatasız olacağını, kesintiler, gecikemeler ve bozukluklar olmadan çalışacağını garanti etmiyoruz. Üçüncü şahıslara ait faaliyetler, içerik, bilgi veya verilerden Coolpetz sorumlu değildir.  Coolpetz’den kaynaklı herhangi bir zararın meydana gelebileceği önceden tarafımıza açıklanmış dahi olsa, işbu bildirim veya Coolpetz’den kaynaklanan yada bunlar ile bağlantılı, hiçbir zayi olmuş kazanç veya diğer dolaylı, özel, endirekt, arızi hasarlar konusunda tarafımız, size karşı yükümlü olmayacaktır. Size açık bir şekilde verilmemiş tüm haklar saklı tutulmaktadır.

Herkes için tutarlı standartlar bulunduran, küresel bir topluluk yaratmak için uğraşıyoruz, ancak aynı zamanda yerel yasalara uyulmasını da sağlamaya çalışıyoruz. Türkiye sınırları dışından Coolpetz ile etkileşimde bulunan kullanıcılar ve kullanıcı olmayanlar, kişisel verilerinizin, Türkiye dahilinde aktarılmasına ve işlenmesine izin verirsiniz.
Coolpetz'i kullanırken veya Coolpetz'e erişirken yürürlükteki tüm yasalara uyumlu hareket etmelisiniz.