Benekli Denizatı (Hippocampus kuda)

23.06.2016 23:53

Denizlerin minik canlılarını tanımaya devam ediyoruz...

Latince İsmi: Hippocampus kuda

Habitat ve Anavatanı:
Batı Pasifik

Beslenme Şekli
: Etçil. Canlı yem verilmesi gerekmektedir. Dondurulmuş yemlere alışmaları zordur, genelde de alışamazlar. Besleyen kişiler çoğunlukla denizatının beslenmesinde sorun yaşarlar ve bunun sonucunda denizatı zayıflayarak ölür. Brine Shrimp ve Mysis ile düzenli olarak beslenmeleri gerekmektedir.

Davranış şekli: Bu canlılar oldukça barışçıldır. Kendi türleri ile birlikte beslenmelerinde fayda vardır. Diğer balıklar hızlı davranarak denizatlarına yemleri yeme şansı vermeyebilirler.

Kendi Türüne Davranış Şekli:
Barışçıl

Üreme: Karşılıklı yapılan kurlaşmanın ardından dişi, tüpü vasıtasıyla erkeğe yumurtalarını bırakır ve erkek de bu yumurtaları döller. Ve bu işin sonucunda ilginçtir ki erkek denizatı hamile kalır. Yavruları 20-28 gün içerisinde doğurur.

Işık:
Normal

Tuzluluk Oranı:
1,021-1,025 arası.

Sıcaklık:
24-26 derece.

En fazla büyüdükleri boy:
30 cm

Reef Uyumu:
Uyumlu

pH:
8,1-8,4

Genel Yorum:
Denizatı bir balık türüdür. İlginçtir ki pek çok insan denizatlarının gerçek olmadığına ve bir hayal ürünü olduklarına inanır. Oysaki bu minik canlılar akvaryumlarımıza kadar ulaşmışlardır. Çok narin hayvanlar olduklarından, gerekli şartlar sağlanamayacağı durumlarda alınmamalıdırlar. Ürkek hallerini üzerlerinden atmaları yaşam alanlarına bağlıdır. Dişleri olmayan bu canlılar doğada küçük canlıları avlayarak beslenirler.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3235 kişi izledi