Pinnatus Batfish Balık Türü

26.01.2017 19:47

Pinnatus Batfish ilk kez balık besleyecek akvaryum meraklıları için uygun bir tür değildir...

Genel olarak Pinnatus Batfish olarak bilinen bu balık türü tuzlu sularda yaşar ve Dusky Batfish ya da Red-Face Batfish adı ile de anılırlar. Koyu kahverengi gövdesini çerçeveleyen turuncu çizgilerle adeta yüzen bir alevi andıran Pinnatus Batfishler ev akvaryumları için de sıra dışı bir güzellik oluştururlar. Oldukça hassas bir tür olmalarından ötürü akvaryum yaşamına alışmaları biraz zaman alabilir. Alışma süresini uzatmamak adına su değerlerini ve kalitesini her daim aynı seviyede tutmanızı öneririz.

Pinnatus Batfishler çok çabuk büyüler ve büyüdükçe de renklerinde değişiklikler meydana gelir. Yani balığınızın alev benzeri görüntüsünün ölene kadar onunla kalmayacak olduğunu bilmelisiniz. Bu türe ait yavrular tek başlarına ya da ufak gruplar halinde gezerler. 45 santime kadar büyüdükleri bilinmektedir ve yaşadıkları akvaryumun en az 500 litre genişliğinde olmalıdır. Bakımı pek kolay olmayan bu türün, büyük akvaryuma sahip kişiler tarafından bakılması tavsiye edilmektedir.

Yaşadıkları akvaryum suyunun ısısı 22-25 santigrat derecede ve 8.1-8.4 pH değerinde olması gerekir. Küçük balıklar ve anemon ile mercan gibi omurgasızlar ile beslenirler. Bu sebeple resif akvaryumları için pek uygun bir balık türü değildir. Pinnatus Batfishler iyi aydınlatılmış, yüksek kalitedeki, stabil değerlere sahip sularda yaşamayı tercih ederler. Resif akvaryumlardan ziyade, yalnızca balıkların beslendiği bir akvaryumda beslenmeleri doğru olacaktır. daha önceden belirttiğimiz gibi bakımı nispeten zor bir balık türüdür ve uzman kişiler tarafından beslenmesi tavsiye edilmektedir
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3580 kişi izledi