6 Farklı Tatlısu Akvaryum Bitkisi (İkinci Bölüm)

02.09.2016 23:24

Akvaryumlarımızı süsleyen bu bitki türlerinin özelliklerine bir de yakından bakalım...

• Bodur Çim

Bodur çim bitkisi, tatlısu akvaryumları içerisinde çimden bir orman yaratabilir. Dekorasyon amaçlı olarak kayalık ve sert zeminli akvaryumları yumuşatmak adına kullanılırlar. İnce yaprakları arasına saklanan balıklar izlerini kaybettirebilirler. Bu bitkiler akvaryum zemininde harika bir dekor oluşturup, yoğun bulundukları kısımlarda karanlık gölgelikler yaratabilirler. Kayalık akvaryumlarda güzel bir görüntü oluşturur. Oldukça kolay büyüyen bir akvaryum bitkisi olduğundan, bir süre sonra uçlarını kırpmaya başlayabilirsiniz. İnce yapraklı olup tamamen çim gibi görünürler. En ideal bakım sıcaklığı 23 – 28 derece arasıdır. Parlak ışıklı akvaryumlarda çok daha hızlı büyürler.

• Anubias Nana

Anubias Nana isimli bitki türü, tatlısu akvaryumu bitkileri arasında en kolay yetiştirilenlerden bir tanesidir. Su sıcaklığı haricinde neredeyse hiçbir bakıma ihtiyaç duymazlar. Kavisli yapraklara sahiptir. 22 – 25 derece arasındaki sıcaklıklarda büyürler. Herhangi özel bir aydınlatma çeşidi tercihleri yoktur. Tüm akvaryum türlerine uyumlu bir bitki türüdür.

• Marsilea Minuta


Marsile Minuta, en dirençli akvaryum bitkilerinden bir tanesidir. Karanlık ve toprak zemin ile mükemmel şekilde uyum sağlar. Canlı yeşil renkli ve kalın yapraklıdır. Yaprakları, yonca yapraklarını andırır. Ortalama 23 25 derece arasındaki sıcaklıklarda büyüyebilir. Fazla ışıkta değil hafif ve loş ışıkta daha kolay büyür.

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3573 kişi izledi