Barınak Hayvanları İle İlgili Bilinen Yanlışlar (İkinci Kısım)

27.02.2017 20:54

"Hiçbirinin hikayesini bilemezsiniz"

Bu doğru bir önerme olabilmekle birlikte illa ki kötü bir anlama gelmez. Çünkü barınak köpekleri kendi geçmişlerini kendileri de tam olarak bilmezler— özellikle de sevgi dolu bir yuvaya, iyi Sürü Liderleri arasında yaşamaya getirildiklerinde… Köpekler geçmişe takılıp kalarak yaşamayı bilmezler; biz de bunu yapmamalıyız özellikle de söz konusu köpekler olduğunda.

Kimi barınaklar köpeklerin hikayelerinden küçük bir bölümü anlatırlar ancak bu illa iyi bir şey demek değildir. Çünkü tekrar etmek gerekirse insanlar geçmişi kurcalamaya, ona takılıp kalmaya eğilimlidir. Köpek çocukların eziyetine uğradıysa, giden bir arabadan aşağı atıldıysa, köpek dövüşü çetesinden kurtarıldıysa veya herhangi benzeri bir durum geçmişinde yer alıyorsa, bu onun için arkada kalmıştır. Köpekler anı yaşar.

Bir köpeğin geçmişi, eğer barınaktan evvel neler yaptığına sürekli takılıyorsanız ancak bir önem taşır ve dolayısıyla bir sorun yaratır. Köpek bu durumu çoğunlukla unutmuştur ve bu tekrar tekrar başına artık gelmiyordur. Ayrıca köpeğinizin geçmiş travmasını depreştirecek şeylerden kaçınarak onun bunları unutmasını sağlayabilirsiniz.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3080 kişi izledi