Barınak Hayvanları İle İlgili Bilinen Yanlışlar

26.02.2017 20:45

“Barınakta olduğuna göre kesin bir sorunu vardır.”

Bu şehir efsanesi zaten köpeklerin barınaklara düşmesinin en büyük sebebidir. Bu algıya göre köpekler sokak köpeği oldukları için barınaklara düşerler, polis baskınlarında suçluların yanında yakalanmışlardır ya da saldırgan oldukları için oralara atılmışlardır. Bu nedenle evden kaçmaya eğilimli, duygusal olarak sorunlu hayvanlardır çünkü kötü muameleye maruz kalmışlardır ya da zaten kötü huylulardır.

Ancak gerçekte köpeklerin barınaklara düşmesinin en büyük sebebi, köpeğin davranışlarıyla hiçbir alakası bulunmayan sebeplerle barınağa bırakılmış olmalarıdır. Birçok aile maddi olarak destekleyemedikleri, başka bir yere taşınmak zorunda kaldıkları, gittikleri yerde köpek sahibi olmaya izin verilmediği ya da en kötüsü kimi cins köpekler istenmediği için köpeklerini barınaklara bırakır.

Köpekler ayrıca beklentiler ve gerçeklik aynı olmadığı zaman da barınaklara gönderilir – mesela küçücük Dalmaçyalı bir yavru, büyük, enerjik ve stüdyo dairede yaşayan bir köpeğe dönüşür, ya da kucak köpeği denilen türler evcil hayvan dükkanında göze çok sevimli gözükmüştür ancak köpek bir süre sonra kontrol edilemez ve baskın bir karaktere bürünür çünkü sevimliliği yüzünden sevgiden başka bir şey görmemiştir ve hiçbir kuralı ya da sınırı bilmemektedir. Barınakta yaşayan bir köpek hakkında tek varsayımınız onun barınakta yaşadığı ve onu seven bir ailesinin olmadığıdır.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3708 kişi izledi