Çocuklar İçin En İdeal Evcil Hayvanlar

19.02.2017 23:38

Uzmanlar, çocukların bir evcil hayvanla büyümeleri gerektiğinin altını çiziyor...

• Bir önceki yazımızda da köpeklerin çocuklar için oldukça ideal bir oyun arkadaşı olduğundan ve Labradorların köpek türleri arasında en uygun aile köpeği olduklarından bahsetmiştik. Uzmanlar büyük köpeklerin genel olarak daha uysal olduklarını ve çocukların gelişimlerinde büyük katkıları olduklarını belirtiyorlar.

• Dünyanın en popüler ikinci evcil hayvanı olan kediler de oyuncu yapıları ve kolay bakımları ile çocukların en sevdikleri evcil hayvanlar arasında. Ancak siz yine de bazı tırmıklama vakalarına engel olma açısından çocuğunuz ile kedinizi birlikte vakit geçirdikleri zamanlarda gözetim altında tutmayı ihmal etmeyin.

• Hamsterlar da günümüz de en çok tercih edilen evcil hayvanlar arasında. Kolay bakımları onları ideal bir ev hayvanı yapabilir ancak ömürlerin çok kısa olduğunu ve kafeslerinin düzenli temizlik gerektirdiği unutmayın.

• İdeal evcil hayvanlar arasında elbette ki balıklar da var ancak uzmanlar akvaryum temizliği gibi uğraşlardan ve çocukların sıkılabilme olasılıklarından ötürü çocuklu aileler için balık beslemeyi pek de tavsiye etmiyorlar.

• Çocukların küçük su kaplumbağalarını çok sevdiklerini biliyoruz ancak kaplumbağaların da her sürüngen türü tipi salmonella virüsü taşıma olasılıkları var. Eğer çocuğunuzun kaplumbağanıza dokunmadan önce ve sonra elini yıkayacağından eminseniz minik bir su kaplumbağası da evlat edinebilirsiniz.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3675 kişi izledi