Evcil Hayvanlar İçin Yolculuk Sırasında Hayat Kurtaracak Tavsiyeler (İkinci Bölüm)

02.08.2016 23:57

Seyahat sırasında minik dostunuzun sevdiği bir eşyayı yanınızda bulundurmanız, onun biraz daha rahat hissetmesini sağlayabilir...

• Check-In Öncesinde Kuralları Kontrol Edin

Evcil hayvanlarınızla gerçekleştireceğiniz yolculukların öncesinde, minik dostunuz için de ayrı olarak uçak bileti almanız gerekiyor. Fakat eğer evcil hayvanınızın yanınızda seyahat etmesini istiyorsanız biletini almanızdan önce konuyla ilgili olarak her havayolu şirketinin değişen politikalarına bir göz atmanız faydalı olabilir. Yeri gelmişken belirtelim; kabinde seyahat edecek evcil hayvanınız için IATA onaylı bir taşıma çantası edinmeniz gerekiyor.

• Arabayla Seyahat Edecekseniz

Arabanın içerisinde serbestçe dolaşan hayvanlar sürünün dikkatini dağıtabilir. Evcil hayvanınızın ön koltuktan uzak kalmasını sağlayacak bariyerlere sahip hamaklı koltuk koruyucular yolculuk sırasında herkesin güvende olmasını sağlayacaktır.

• Hayvan Dostu Oteller

Otel tercihinizi yaparken evcil hayvan kabul eden veya hayvan dostu olan oteller arasından tercih yapmanız gerecektir. Bazı oteller hayvan dostu hizmetleri ile özel hayvan yatakları ve ikramlardan, birçok özel aktiviteye kadar geniş bir hizmet sunabiliyor.

• Yedek Mama, Oyuncak ve Su


Biz nasıl seyahat sırasında sevdiğimiz ya da ihtiyaç duyduğumuz eşyalarımızı yanımızda taşıma gereği duyuyorsak evcil hayvanlarımız da yanlarında kendi eşyalarını taşımak isteyeceklerdir. Sevdikleri bir battaniye ya da pelüş oyuncak yolculuk sırasında hem daha rahat hissetmelerini hem de oyalanmalarını sağlayacaktır. Bu sayede siz de rahat bir yolculuk geçirebilirsiniz…
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3446 kişi izledi