Sokak Hayvanlarının Yardımımıza İhtiyacı Var!

16.11.2016 21:21

Sokağımızı, mahallemizi paylaştığımız bu güzel canlıları görmezden gelmeyelim...

Sokakta yaşayan sahipsiz hayvanların pek çok tehlike ile karşı karşıya olduğunun farkında mısınız? Sokakta kalan hayvanlar zehirleniyor. Kimliği belirsiz insanlar tarafından toplu hayvan ölümleri gerçekleştiriliyor. Bunu söylemekten her defasında utanıyoruz fakat ne yazık ki bu masum canlılara tecavüz ediliyor. Canice öldürülüyorlar. Sırf sokaklarda yaşamlarını devam ettirmeye çalıştıkları için insanlar tarafından şiddete maruz kalıyorlar. Dayak yiyorlar. Üstüne üstlük bunlar sadece sokaklarda da yaşanmıyor. Barınaklarda yaşayan yüzlerce hayvanın açlıktan birbirlerini yediklerini biliyor muydunuz? Peki, kısırlaştırma işlemi sırasında hayatını kaybeden yüzlerce hayvanın olduğunu?

Ne Yapılabilir?

Sokakta kalan sahipsiz hayvanları kurtarmak adına sizler de bir adım atabilirsiniz. İlk olarak kapınızın önüne koyacağınız mamalar sayesinde aç kalmalarını önleyebilirsiniz. Apartmanınızın kapısını açık bırakarak onların soğuk havalarda dışarda kalmasını engelleyebilirsiniz. Onlara şefkat gösterebilir, muhtaç oldukları sevgiyi onlara vererek mutlu olmalarına sebep olabilirsiniz.

Tüm bunları yapma imkanınız yok ise sokakta gördüğünüz sahipsiz hayvanları 153’e bildirerek bu hayvanların yardıma muhtaç olduğunu dile getirebilir, hayatlarının kurtulmasına sebep olabilirsiniz. Barınakları ziyaret ederek ihtiyaçları doğrultusunda bağış ve yardımda bulunabilirsiniz. Bu şekilde yardıma muhtaç hayvanların bakımlarının yapılmasına da katkıda bulunabilirsiniz.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3699 kişi izledi