Californian Spangled Türü Ve Özellikleri

29.09.2016 23:58

Californian Spangled ırkı kedilerin özelliklerini yakından inceleyelim...

Orta büyüklükte bir tür olan Californian Spangled kedilerin tüyleri de oldukça kısadır. Kürklerinin rengi bronz, altın sarısı, gümüş mavi ya da kömür rengi olabilir. Bu kedilerin tüyleri her ne renk olursa olsun kuyrukları muhakkak koyu renklidir. Ayrıca kürklerinde çoğunlukla daire şeklinde ve büyük benekler bulunur.

Gözleri badem şeklinde ve kocaman olan bu kedilerin en tipik fiziksel özelliklerinden bir tanesi de insanın içine işleyen keskin bakışlarıdır. Kuyrukları, yukarıda da belirtildiği gibi, mutlaka koyu renklidir ve bunun yanı sıra hem kalın hem de uzundur. Yani Californian Spangled kedi türünün kuyrukları kelimenin tam anlamıyla ‘görkemlidir’.

Californian Spangled türü için çok sıcakkanlı kediler demek pek doğru olmayabilir. Zira vahşi kedilerden gelen bu tür çok da dost canlısı değildir. Özgürlüklerine son derece düşkün olan bu kediler aynı zamanda hareketli ve cesur olurlar. Ailelerine karşı orta seviyede şefkat ve yakınlık gösterseler de çocuklar ve diğer hayvanlar ile dost olma konusunda genellikle daha isteklidirler. Californian Spangled türü oldukça zekidir hatta bu tür kediler için yaşayan en zeki kediler bile denilebilir ve aslında karakterlerinin en önemli parçası da bu zekalarıdır.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar