Kedi Miyavlamaları Bize Ne Anlatır?

04.12.2016 23:56

Minik dostunuz size ne anlatmak istiyor olabilir?

Kediler içgüdüsel olarak miyavlamayı bilerek doğarlar. Onlar da aynı bizler gibi farklı karakterlere sahiptirler. Bu nedenden ötürü, kimi kedi dostlarımız çok miyavlarken kimi de neredeyse hiç mi hiç miyavlamaz. Miyavlamanın pek çok sebebi olduğu gibi pek çok farklı şekli de vardır.

• Seni özledim…


Minik dostunuz, işten geldiğiniz zaman ya da bütün gün evde olmayıp eve döndüğünüzde sizi gördüğü an nameli bir biçimde miyavlıyorsa muhtemelen size “Merhaba, seni çok özledim, beni biraz sever misin?” demek istiyor olabilir.

• Beni fark et!


Kediler aslında en çok da dikkat çekmek için miyavlarlar. Eğer minik dostunuz miyavlayarak ilginizi çekebileceğini fark ettiyse bu yola sonrasında da sıklıkla başvuracaktır.

• Açım!

Kediniz mama kabının etrafında dolanarak gürültülü bir şekilde miyavlıyorsa muhtemelen mama saati gelmiş demektir.

• Çiftleşme zamanım geldi!

Kediniz ulamaya benzer şekilde ve uzun uzun miyavlıyorsa muhtemelen kızgınlık dönemine girmiştir. Çoğunlukla dişi kedilerde görülen bu miyavlama türü kedinizin civardaki karşı cins kedilere sesini duyurarak çiftleşmek isteğini göstermektir.

• Canım yanıyor…


Dostunuz mama yerken, kendini yalarken ya da tuvaletini yaparken miyavlıyorsa muhtemelen canını yakan bir hastalığı vardır. En kısa zamanda bir veteriner kliniğine götürülmeli ve muayenesi yaptırılmalıdır.

• Tüylerimi kusmak üzereyim


Eğer minik dostunuz acı bir şekilde ve uzun uzun inler gibi miyavlıyorsa muhtemelen kusması yakındır.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3636 kişi izledi