Kediler Doğum Yaparken Nasıl Davranmalıyız?

13.04.2017 12:15

Kediler doğum yaparken genellikle yalnız olmayı tercih ederler...

Dişi bir kediye sahip olan kişilerin akıllarında çoğu zaman “Kedim hamile kalırsa doğum yaparken nasıl davranmalıyım?” sorusu yer alır. İlk olarak sakin olmanızı öneriyoruz. Sonrasında yapmanız gerekenleri de yazımızın devam eden kısmında bulabilirsiniz…

Kediler, doğum öncesinde genellikle yavrularını dünyaya getirebilecekleri güvenli bir yer arayışına girerler. Pek kimselerin görmediği sessiz sakin bir yer arayan kediniz muhtemelen evinizin en ücra köşesini bu iş için seçecektir. Kedinizin doğum yapmayı planladığı noktayı son günlerde nerede çokça vakit geçirdiğine bakarak anlayabilirsiniz. Eğer bu bölge ev halka için uygun değilse kedinize yine aynı derecede sessiz, sakin, temiz ve karanlık başka bir doğum alanı hazırlamanız gerekecektir. Eğer evde yaşayan başka hayvanlar varsa doğum esnasında ve sonrasında bu hayvanları doğum alanından uzak tutmaya da özen göstermelisiniz.

Kediler doğum yaparken genel olarak yalnız olmayı tercih ederler. Eğer kedinizin herhangi bir sağlık sorunu yoksa onu doğum esnasında yalnız bırakmalı, sonrasında da yine rahatsız etmeden kısa aralıklarla kontrol etmelisiniz. Kediniz siz giderken arkanızdan gelmek istiyor ya da kalmanızı istediğini belirten herhangi bir davranışta bulunuyorsa yanında kalmanız da doğru olacaktır. Nasıl hareket etmeniz gerektiğine kedinizin o anki davranışlarını gözlemleyerek karar verebilirsiniz.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3500 kişi izledi