Kediler Neden Saklanır?

12.07.2016 23:19

Bu davranış altında yatan pek çok sebep olabilir...

Kedilerle ilgili en çok merak edilen konulardan bir tanesi de neden sürekli saklanma peşinde olduklarıdır. Çünkü kediler birçok sebepten ötürü saklanabilirler ve bu da kedi sahiplerinin pek anlam veremedikleri bir durumdur. Gelelim minik dostlarımızın saklanmalarının altında yatan başlıca sebeplere…

• Kediler de tıpkı insanlar gibi korktuklarında bir yerlere saklanma eğilimindedirler. Korkan bir kedi saklanarak kendisini güvende hisseder. Şayet kediniz belirli bir hareketinizin ardından saklanmaya çalışıyorsa bu kedinizi istemeden de olsa korkuttuğunuz anlamına gelir. Aynı şekilde bir insanı gördüğünde de saklanacak bir yer arıyorsa bu, o insanın kedinizi korkuttuğunun işaretidir.

• Hamile kediler de doğumları yaklaştığında kendileri için doğum yapacak güvenli bir yer ararlar ve saklanırlar. Bu kediler kendilerine göre güvenli gördükleri bir yer bulduklarında ise oraya saklanır ve doğum gerçekleşene kadar oradan çıkmazlar. Böyle bir durumda hamile kediyi rahatsız etmemek en doğru davranış olacaktır.

• Kediler canları yandıklarında da saklanırlar. Bu sebeple eğer kediniz evde bir yerlere saklanıyorsa, vücudunda bir yara olup olmadığını kontrol etmeniz yararlı olacaktır. Şayet muayene sırasında kedinizin bir yerlerinin acıdığını ya da ağrıdığını fark ederseniz dostunuzu bir veteriner hekime göstermeyi asla ihmal etmeyin.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3580 kişi izledi