Kediler Neden Sürtünür?

08.09.2016 23:51

Kedi sürtünmesi birkaç farklı anlama gelebilir...

Kediler, kendileri için uygun zamanları ve insanları kendilerini sevdirmek için tayin ederler. Kediler için bu zamanın geldiğini göstermenin en güzel şekli ise sürtünmedir. Sevgili tüylü dostunuz size, yani daha basitçe bacaklarınıza sürtünürse, bu hareketiyle sizi kabul ettiğini ve ileriki zamanlarda kendisine dokunmanıza müsaade edeceği anlamına gelir.

Alnıyla ya da burnunun ucuyla size sürünüyorsa, rahatlayabilirsiniz; Bu tamamen saf bir sevgi göstergesidir. Hele ki oyun oynadığınız sırada kediniz sırtüstü yere yatıp size karını açıyorsa, bu davranış birbirinize duyduğunuz yakınlık konusunda çok yol kat etmişsiniz demektir. Kediler yalnızca kendilerini güvende hissettiklerinde kendilerini bu denli savunmasız şekilde karşılarındakine teslim ederler. Yine de mıncıklamanın dozunu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Burada dikkat edilmesi gereken en hassas nokta, kedinin sürtünmeyi tüm vücuduyla yapıp yapmadığıdır. Eğer ki dostunuz tüm vücuduyla size sanki ağırlığını kanıtlamak istercesine sürtünüyorsa bu davranış "Buralar benim alanım, sen de ayağını denk alsan iyi edersin" demektir.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3473 kişi izledi