Kediler Yağmuru İzlemeyi Neden Sever?

22.09.2016 19:43

Yağmurlu günlerde elinizde kahve fincanınızla pencereye doğru ilerlerken, minik dostunuzun sizden önce davrandığına hiç şahit olmuş muydunuz?

Evlerimizi ve hayatlarımızı paylaştığımız tüylü dostlarımızın kış günlerinde keyifli ve huzurlu geçirdikleri bazı zamanlar vardır; Yağmurlu kış günleri…

Yağmurlu bir günde dışarıdan eve geldiğinizde kedi dostunuzun çoğunlukla sizi umursamadığına şahit olmuşsunuzdur. Adeta hipnotize olmuş gibi pencere kenarından yağan yağmuru izlemeye dalmıştır çünkü… Normalde kedilerin suyla aralarının pek de iyi olmadığını hepimiz biliriz. Peki, neden yağmura karşı bu denli ilgili bir tepki verirler?

İnsanlarla birlikte kapalı bir ev hayatını paylaşan kedilerin kutu gibi evlerde bir süre sonra canları sıkılır. Hele bir de insan dostları da evde yoksa ve yapacağı yaramazlıklar da artık eskisi kadar tat vermiyorsa adeta sıkıntıdan patlarlar.

İşte tam olarak bu anda yaşanan bu (onların için bir hayli enteresan) doğa olayı onların oldukça ilgisini çeker. Dışarıda değişik bir şeyler olmaktadır... Yağmur damlaları pencereye vurması da bir hayli ilgilerini çeker. Normalde hiç mi hiç sevmedikleri su damlalarını sıcak ve konforlu bir yuvadan izlemenin nasıl bir keyif olabileceğini bir düşünün…
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar