Kediler Yüzme Biliyor Mu?

17.01.2017 20:33

Kediler yüzme biliyor fakat yüzmeyi sevmiyor...

Kedilerin sudan nefret ettiklerini hepimiz biliyoruz. Fakat pek çok insan kedilerin sudan korktuklarını düşünmektedir ki bu düşünce asla doğru değildir. Kedilerin suyu sevmeme sebepleri korkmaları değil tüylerinde oluşan ıslaklık hissidir. Aynı şekilde kedilerin yıkanması da doğru değildir. Kediler kendilerini son derece iyi (sizden bile iyi) temizleyebilen son derece titiz canlılardır. Bu iş onlar için bir işkencedir ve temizlik işi kesinlikle kedilerin kendilerine bırakılmalıdır.

Yine hepimizin bildiği üzere kediler çok başarılı avcılardır. Günümüz evcil kedilerinin hazır mama ile besleniyor olmaları avcılık içgüdülerini kaybettikleri anlamına asla gelmez. Vahşi doğada kedilerin akarsulardan ya da göllerden balık avladıkları da biliniyor. Bu da kedilerin hayatta kalmak, beslenmek ve avlanmak için yüzebildikleri anlamına geliyor. Bu durumda da “Kediler yüzer mi?” sorunun yanıtı da “Evet” oluyor.

Fakat bu bilgi sizi yanlış yönlendirmesin. Evet, kediler yüzebiliyor fakat bu kedinizi zorla suya atarak yüzdürebilirsiniz de demek değil. Kısacası hiçbir koşulda kedinizi suya girmesi için zorlamamalı ve yüzmesi için ısrar etmemelisiniz.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3475 kişi izledi