Kedilerin İnsan Sağlığına Faydaları

17.09.2016 19:41

Bu tüylü miniklerin, insan sağlığına olan faydalarını öğrenince çok şaşıracaksınız...

Kedilerin, insanların ruh dünyalarına iyi geldiği artık pek çok insan tarafından da bilinen bir gerçek… Kedi dostlarımızın strese karşı bu denli etkili olmalarının altında yatan neden ise bu sevimli canlıların insan vücudunda bulunan negatif enerjiyi nötralize edebiliyor olmaları. Fakat kedilerin bu özellikleri bazı zamanlarda miniklerin bizleri iyileştirirken kendi sağlıklarından olmalarını tetikleyebiliyor. Özellikle birden fazla kişinin yaşadığı kalabalık evlerde evin kedisi çok fazla negatif enerji yüklemesi sonucunda başta aşırı kilo olmak üzere farklı sağlık sorunları ile karşılaşabiliyor.

Kedilerin insanlara sağladığı fayda elbette ki yalnızca negatif enerjiyi nötralize etmeleri ile sınırlı kalmıyor. Yapılan araştırmaların sonuçları kedi dostlarımızın insanlardaki tansiyonu düşürdüğünü, ruhsal sıkıntılardan kurtulmaya yardımcı olduğunu ve dengesizlik gibi problemleri de çözmekte etkili olduklarını gösteriyor. Yani bizlere hediye olarak gönderilen sevimli kediler için dört ayaklı şifacılar dememiz çok da abartı sayılmaz.

Kediler de tıpkı köpekler gibi özellikle yaşlılarla ve çocuklarla yapılan terapilerde çok faydalı. Bakım evlerinde yaşayan yaşlı insanların hem tansiyonlarını düzenlemek, hem de yaşama çok daha sıkı bir şekilde bağlanmalarını sağlamak gibi amaçlar için kediler dünyanın pek çok yerinde senelerdir kullanılıyor. Terapi köpekleri özel bir eğitimden geçirilirken minik kedilere herhangi bir eğitim verilmesi gerekmiyor. Zira kedilerin sadece ortamda olmaları ve o ortamda bulunan kişilerle içten bir ilişki kurmaları kedinin faydalarından yararlanmaları için yeterli oluyor. Tüm bunların yanı sıra kediler ağır hastalıklarla savaşan küçük hastaların da morallerini yüksek tutmak için birçok hastanede görev yapmaya devam ediyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3533 kişi izledi