Kedilerle Taşınmak (İkinci Bölüm)

27.10.2016 23:55

Kedilerle yeni bir eve taşınma macerasını kolay atlatmak için 10 faydalı ipucu...

6-Kedinizin yeni eve alışma sürecini daha kolay atlatması adına evin çeşitli yerlerinde ona ödül mamaları verebilirsiniz. Ve bu süreçte onunla normalde ilgilendiğinizden daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir.

7-Eğer minik dostunuz, eski evdeyken dışarı çıkıyorsa buna yeni eve taşındıktan sonra bir süre ara verilmesi gerekebilir. Kedinizin yeni eve ve yeni ortamına alışana kadar birkaç hafta dışarı çıkmaması daha doğru olacaktır.

8-Kedinizin kokusunu evin her yerine yayarak yeni evinde kendisini güvende hissetmesine yardımcı olabilirsiniz. Yumuşak, pamuklu bir kumaş ile yüzünün çevresindeki bezlerden koku almak için kedinizin baş çevresini ve yanaklarını yavaşça ovuşturun. Kedinizin yaşadığı bölgeye mümkün olduğu kadar çabuk alışmasına yardımcı olmak adına, bu kumaşı kapı girişlerinin karşı köşelerine, mobilyalara ve duvarlara sürün. Kedinizin objelere sürtünmeye başladığını görünceye kadar bu işlemi her gün tekrarlayın.

9-Çoğunlukla ev değiştirilirken evin eşyaları yıkanır ancak bu taşınma işlemini bir kedi dostunuz ile gerçekleştiriyorsanız eşyaları yıkamayı biraz ertelemelisiniz. Çünkü minik dostunuz bu tanıdık kokular ile kendisini güvende hissedecek ve mutlu olacaktır.

10-Bazı kediler bu taşınma sürecini zor kabullenebilirler. Eğer sizin kediniz de yeni eve taşındıktan sonra depresyon belirtileri gösteriyorsa mutlaka bir veteriner hekimden yardım almalısınız.

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3392 kişi izledi