Kedilerle Taşınmak

27.10.2016 19:50

Kedilerle yeni bir eve taşınma macerasını kolay atlatmak için 10 faydalı ipucu...

Kediler yaşadıkları bölgeye bağlılıkları ile tanınırlar. Hatta kedilerin genel olarak ailelerinden ziyade yaşadıkları eve olan düşkünlükleri de pek çok insan tarafından bilinir. Hal böyleyken bu minikleri alıştıkları ortamdan çıkararak, tanımadıkları yepyeni bir eve taşınmak da ayrı bir hadise… İşte bu zorlu süreçte sizlere yardımcı olacak bazı ipuçları ve minik dostunuzun yeni taşınacağınız eve kolayca alışması için yapmanız gerekenler;

1-Nakliyeciler gelmeden evvel minik dostunuzu mama kabının, taşıma çantasının ve kum kabının olduğu bir odaya kapatın.

2-Tüm diğer odalar boşaldığında, son olarak kedinizin bulunduğu odadaki eşyalar kamyona yüklenebilir. Mobilyalar çıkarılmadan evvel, kediniz kendi taşıma çantasına yerleştirilmeli ve yeni evine gidebilmesi için güvenli bir şekilde arabaya yerleştirilmelidir.

3-Yeni eve varıldığında ilk önce kedi dostunuzun olduğu odanın eşyaları yerleştirilmelidir. Diğer odalar yerleştirilinceye dek kediniz bu oda da kapalı kalmalı ve mümkünse bir aile üyesi onunla odada oturmalı.

4-Evin yerleştirilme işi sonlandığında, tüm pencerelerin ve kapının kapalı olduğundan emin olduktan sonra kedi dostumuzun odasının kapısını açabilirsiniz. Eğer kediniz odadan çıkmak istemezse çıkarmak için uğraşmayınız. Kedi dostunuz, kendisini güvende hissettiği anda yeni evini keşfetmek için can atacaktır. Bu yüzden evi keşfetmesine müsaade edin.

5-Minik dostunuzun eve daha kısa sürede ve kolay alışması adına evin yerleşimini eski eve benzer yapmaya çalışın.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3186 kişi izledi