"Kedime Nasıl İlaç İçirebilirim?"

02.01.2017 23:29

Bunun zorlu bir iş olduğunu hepimiz biliyoruz...

Daha önceden kedisine hap yutturmak zorunda kalmış kişiler bunun ne denli acılı ve zor bir uğraş olduğunu hemen hatırlayacaktır. Muhtemelen zar zor kedinizin ağzına soktuğunuz hapın birkaç saniye sonra tümüyle geri çıkıp ayaklarınızın ucuna düştüğüne de pek çok kez şahit olmuşsunuzdur. Bu durum, gerçekten de bir kedi ve onun insan dostu arasında geçen en özel ve unutulmayacak anlardan bir tanesidir.

İmkanı olanlar bu zor görevi bir veteriner kliniğe gidip yardım alarak da halledebilirler. Ancak siz evde deneyip başarısız birkaç sonuç aldıysanız hemen umutsuzluğa kapılmayın. Dikkat edeceğiniz birkaç püf noktası kedinizi bir kaplandan, hapını itiraz etmeden hemen içen bir kuzuya dönüştürebilir.

İlk olarak tavsiyelerimizi uygulamaya başlamadan önce kedinizin hapını kendiliğinden ya da zorluk çıkarmadan yutmak istemediğinden emin olun. Uslu bir kediye sahip şanslı bir insan da olabilirsiniz… Eğer kediniz yutmayı reddediyorsa ilk olarak kedinizi kucağınıza alın ve çenesinin yanlarından hafifçe bastırarak ağzını açmasını sağlayın. Tırmıklara maruz kalmak istemiyorsanız kedinizi bir havluya sararak kucağınıza almanızda yarar var. Kedinizin ağzı açıldıktan sonra vakit kaybetmeden hapı dilinin üzerine yerleştirin. Ağzına çok fazla baskı uygulamamaya ve elinizi hafif tutmaya özen gösterin. Minik dostunuzun hapı yutup yutmadığını kontrol ettikten sonra, eğer yutmuşsa hafifçe ensesini okşayın. Yutması sırasında iğnesi çıkarılmış bir şırınga ile su da verirseniz yutmasını kolaylaştırabilirsiniz. Eğer ilk kez bu işi gerçekleştirecekseniz birkaç kez hap vermeden kedinizin ağzını açmayı deneyip, sonrasında kedinizi sevdiği bir mama ile ödüllendirirseniz kedinizin bu sürece alışmasını ve sonrasında hapı verirken zorluk çıkarmamasını sağlayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=aWlpsTh6ddk
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3543 kişi izledi