Kedinize Sevginizi Doğru Şekilde Gösterebiliyor Musunuz?

18.12.2016 22:37

Minik dostunuza onun diliyle "Seni Seviyorum" deyin...

Kedinizi çok ama çok seviyorsunuz ve bu güne kadar sevginizi ona anlatmanın onlarca yolunu denediniz. Minik dostunuz için en güzelinden seçtiğiniz mamaların, çeşit çeşit oyuncakların, yumuşacık kedi yataklarının hiç biri sevginizi istediğiniz kadar hissettiremedi. Üzülmeyin, bunun sebebi ne yazık ki minik tüylü dostlarımızın bizimle aynı dili konuşmuyor oluşu… Ancak yazımızda kedinize, onun diliyle, kendisini ne denli çok sevdiğinizi nasıl anlatabileceğinizin cevabını bulabilirsiniz.

• Kafadan Kuyruğa Sevmek

Kedinizin ayaklarınıza dolanarak kafasından kuyruğuna kadar size sürtündüğüne muhakkak şahit olmuşsunuzdur. Dostunuz bunu yalnızca kendisinin hoşuna gittiği için yapmıyor. Size bu yolla sevgisini anlatarak, kendi diliyle sizi rahatlatmaya çalışıyor. Siz de ona, kafadan kuyruğa verdiğiniz bir okşama ile kendi sevginizi anlatabilirsiniz.

• Yavaş Göz Kırpma ve Kafa Tokuşturma

Kedi dostlarımız doğada da şefkat göstermek ve güven vermek için kafa tokuşturma hareketini kullanıyorlar. Eğer kediniz kafasını eğerek burnunu sizin burnunuza yaklaştırıyorsa size sonsuz bir güven duyduğunu söylemek istiyordur. Aynı şekilde gözlerin yavaşça kapatılıp açılması da kedinizin sizin yanınızda kendisini ne kadar güvende hissettiğinin bir işareti… Siz de dostunuza yavaşça gözlerinizi açıp kapatabilir ve ona güvendiğinizi onun diliyle anlatabilirsiniz.

• Birlikte Uyumak

Eğer kediniz sizin yanınızda mışıl mışıl uyuyabiliyorsa çok şanslısınız; Bu durum dostunuzun yanınızda kendisini ne denli güvende hissettiğinin en büyük kanıtlarından bir tanesi… Siz onun yanında uyuyarak onu aynı şekilde karşılık verebilirsiniz. Eğer kedinizi yatağınıza almak istemiyorsanız, kanepede birlikte uzanmak ya da birlikte yapılan ufak bir kestirme kedinizin gerekli mesajı almasını sağlayacaktır.

• Kedinizi Eğitin!

Sanılanın aksine kediler oldukça kolay öğrenen, akıllı ve eğitilebilen canlılardır. Hatta gerçek şu ki, zihinsel gelişimine katkıda bulunmayan aktiviteler bu dostlarımızı biraz sıkabilir. Kedinizle birlikte onun da keyif alacağı ve zihinsel gelişime katkı sağlayan bazı oyunlar oynayabilir ve aranızdaki bağı bu yolla çok daha kuvvetlendirebilirsiniz. Bir şeyleri başarması sonucunda alacağı minik ödüller de kedinizin sizin için ne kadar değerli olduğunu ona anlatmanın güzel bir yolu olabilir…
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3566 kişi izledi