Yavru Kediler Köpekten Süt İçebilir Mi?

18.07.2016 19:11

Köpek sütü içmenin kediler için herhangi bir sakıncası yoktur...

Köpeklerin ve kedilerin anne sütünün içeriği her ne kadar tamamen aynı olmasa da benzerdir ve bir anne kedinin köpek yavrularını emzirebileceği gibi, bir anne köpek de kedi yavrularını emzirebilir. Üstelik bir yavru kedinin bir anne köpekten içeceği süt, inek sütü içmesinden çok daha sağlıklıdır.

Annesiz yavru kedilerin bakımı kolay değildir ve sütünün yavru kediler için önemi oldukça büyüktür. Bu sebeple bir yavru kedi bulduğunuzda ilk tercih mutlaka bir sütanne bulmak olmalıdır. Fakat eğer çevrenizde bir kedi sütanne yoksa minik dostunuz bir köpek sütanneden emeceği sütle de pek tabi sağlıklı şekilde büyüyebilir.

Evet, yavru pisicikler köpek sütü ile beslenebilirler ve bunun sonucunda çok sağlıklı bir yetişkin kediye de dönüşebilirler ancak aynı şeyi ne yazık ki inek sütü için söylemek mümkün değildir. Bunun sebebi ise inek sütünün içinde yoğun şekilde bulunan laktozdur. Dolayısıyla yavru kedileri inek sütü ile beslemek yerine evcil hayvan dükkanlarında bulabileceğiniz özel formüle edilmiş anne sütü karışımı ile beslemeniz çok daha doğru olacaktır.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3501 kişi izledi