Hamster Kemirme Taşı Nedir?

20.06.2016 19:15

Hamster kemirme taşı, hamster bakımında unutulmaması gereken önemli detaylardan bir tanesidir...

Hamsterlar kemirgen canlılardır ve dişleri de sürekli olarak uzar. Bu sebeple hamsterların sert bir şeyleri kemirerek uzayan dişlerini törpülemeleri gerekir. Hamsterlar için üretilen kemirme taşı da bu sebeple önemlidir ve hamsterların sağlığı için de oldukça gereklidir. Hamster kemirme taşı, hamsterların kafesinde bulunması gereken en önemli eşyalardan bir tanesidir.

Minik dostunuz için farklı markalarca ve farklı malzemelerden üretilmiş birçok çeşit kemirme taşı bulabilirsiniz. Kemirme taşları hamsterların dişlerini törpülemesini ve kısaltmasını sağlamanın yanında hamsterların hoşuna gidebilecek lezzetleri barındırmaları ve sağlıklarına faydalı oluşlarıyla bu minik canlılar için vazgeçilmezdir.

Eğer hamster kemirme taşı satın almak istemiyorsanız onun yerine pişmemiş dana kemiği kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Tam olarak otobur olmayan hamsterlar dana kemikleri kemirerek protein alırken bir yandan da diş sağlıklarını koruyabilirler. Özetleyecek olursak, kemirme taşı bu minik canlılar için çok önemlidir ve hamster besleyen kişilerin atlamaması gereken unsurlardan bir tanesidir.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3405 kişi izledi